produkcja kontraktowa

suplementy diety, odżywki, ekstraty ziołowe

Produkcja kontraktowa różnorodnych odżywek

Osoby czynnie uprawiające sport zwracają szczególną uwagę na spożywane produkty, a także nawodnienie organizmu. Niektórzy uzupełniają dietę o odżywki proteinowe. Jest to jedna z najczęściej przyjmowanych substancji, głównie przez kulturystów.

Wysoka zawartość protein wpływa na szybki rozrost mięśni, a także dostarcza niezbędnych witamin i mikroelementów. Niestety wiele osób przyjmuje tego typu odżywkę w nieprawidłowy sposób, co może prowadzić do problemów zdrowotnych.

Organizmu nie da się oszukać w tak łatwy sposób, w jaki czasami nam się wydaje. Zawsze będzie on wykorzystywał taką ilość białka, jaką w danej chwili sam potrzebuje. Jego dodatkowe spożywanie jest wskazane w przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie dostarczyć wystarczającej ilości protein z pokarmu. Diety wysokobiałkowe są bardzo sycące, a dodatkowo należy pamiętać o węglowodanach i tłuszczach, które również znajdują się w pożywieniu.

By dowiedzieć się czy nasz organizm potrzebuje zwiększonej ilości białka, warto skonsultować się ze specjalistą w tej dziedzinie, między innymi lekarzem, dietetykiem czy trenerem. Skrajny niedobór białka nazywany jest hipoproteinemią i najczęściej wywołany jest schorzeniami w obrębie układu pokarmowego i wydalniczego. Wówczas widocznymi objawami jest wodobrzusze, zaburzenia odporności, senność, przemęczenie i zaburzenia krzepnięcia krwi.

Zarówno niedobór, jak i nadmiar białka może zaszkodzić organizmowi. Dotyczy to zwłaszcza osób, które dopiero rozpoczęły swoją przygodę z ćwiczeniami siłowymi i w krótkim czasie chcą nabrać masy. Wówczas spożywają kolosalne ilości wysokobiałkowych pokarmów, między innymi mięso, nabiał czy rośliny strączkowe lub uzupełniają dietę o suplementy. Na rezultaty nie będzie trzeba długo czekać, bowiem objawi się to szybkim przyrostem masy ciała, odwodnieniem i zaparciami. Niestety nie wpłynie to na prawidłową budowę tkanki mięśniowej.

Decydując się na tego typu wspomagacze, warto wybrać takie odżywki proteinowe, które w swoim składzie nie będą zawierały zbędnej chemii oraz innych niezdrowych składników.

Zapraszamy do współpracy