produkcja kontraktowa

SUPLEMENTY DIETY: PROSZKI, TABLETKI, KAPSUŁKI

Konfekcjonowanie

Jesteśmy firmą w pełni przystosowaną do konfekcjonowania produktów spożywczych, zwłaszcza suplementów diety w postaci sypkiej, w tym: proszków, tabletek, czy kapsułek.

Konfekcjonowanie rozumiemy jako proces pakowania lub przepakowywania produktów, bez zmian właściwości fizycznych zawartości opakowania; z późniejszym jego zabezpieczeniem i oznakowaniem. Dzięki danym czynnościom możliwe jest umieszczenie wybranej ilości proszku, tabletek, czy kapsułek w opakowaniu jednostkowym; rozdzielenie opakowania zbiorczego na mniejsze wielkości, tworzenie różnego rodzaju zestawów produktów, dokładanie gratisów, czy kompletowanie opakowań zbiorczych.

Zakład został nastawiony przede wszystkim na pakowanie proszków, tabletek i kapsułek do opakowań jednostkowych oraz późniejszego tworzenia opakowań zbiorczych. Odpowiednią wydajność w danych procesach osiągamy przy pomocy licznych maszyn, w tym nasypywarek wagowych, czy liczarek. Naturalnie cześć czynności nie mogłaby się odbyć bez udziału stałej i zaangażowanej załogi.

Istotnym elementem konfekcjonowania jest właściwe zabezpieczenie produktu oraz jego oznakowanie. W zakładzie dane czynności są wykonywane z należytą starannością oraz w zgodzie z wytycznymi Klienta.

Zabezpieczanie opakowań jednostkowych jest możliwe wskutek zastosowania opakowań wykonanych z odpowiednich materiałów z przygrzaniem wkładki indukcyjnej do otworu butli/słoja lub zgrzania krawędzi worka, za pomocą wykonania zgrzewu indukcyjnego.

Podstawowe oznakowanie, napełnianych przez nas opakowań jednostkowych, jest już wcześniej zadrukowane na opakowaniu lub naklejane w postaci etykiety. Dodatkowe nadruki, np. data i numer partii, realizowane są poprzez nadruk na etykiecie lub innym miejscu na opakowaniu, bądź wypalenie w wyznaczonym miejscu na butli/słoju.

Etapem finalnym jest kompletowanie wcześniej wytworzonych produktów do opakowań zbiorczych i ich paletyzacja. Dokładamy wszelkich starań, aby proces ten przebiegał sprawnie i bezbłędnie.

Zapraszamy do współpracy